Izvor: Getty Images/Stephen Pond
Fudbal 16.07.2017 | 16:00 > 16:02

Briljantni Pato bolji od Tevesa

U poslednjem meču 17. kola Kineske super lige Tjanđin Kvanđian je savladao Šangaj Šenhua rezultatom 3:0 i tako stigao do trećeg mesta na tabeli, pozicije koja vodi u Azijsku ligu šampiona.

Alešandre Pato

Izvor: Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

Od prvog do poslednjeg minuta pred rasprodatim i bučnim gledaocima na Hajhe stadionu dominirali su igrači Fabija Kanavara, predvođeni maestralnim Patom. Dva gola u prvom poluvrmenu postigao je veteran i reprezentativac Kine Džao Šuri, u 23. i 32. minutu. Pre ove utakmicu Šuri nije postigao gol u prvenstvu skoro tri godine.

U drugom poluvremenu ništa se mnog nije promenilo: gosti su bili nešto agresivniji, pogodili su stativu preko Đovanija Morena i par puta je pripretio i ovoga puta indisponirani Karlos Teves i to je bilo to.

Domaći su bili brži, agresivniji, snažniji i efikasniji, a pobedu su potvrdili najlepšim potezom na utakmici: u 51. minutu Alešandre Pato je postigao gol sa dvadesetak metara, njegov 9. u sezoni, za tačku na najbolju utakmicu u sezoni Belih. Na tribinama je bio i Antoni Modest, koji je Kvanđian pojačao u petak, poslednjeg dana prelaznog roka, kada je na pozajmicu do kraja sezone došao iz Kelna.

U prvom meču dana Gnagdžou R&F je još jednom primio gol u poslednjih pet minuta i izgubio 3:2 u gostima od Čačnčun Jataija. Ekipa Dragana Stojkovića zabeležila je treći poraz zaredom.

Na tabeli Kineske super lige prvi je aktuelni prvak Gvangdžou Evergrande sa 40 bodova, drugi je Šangaj SIPG sa 39, a na trećem mesti je Tjanđin Kvanđian sa 31.