Piksi šokirao šampiona u gradskom derbiju

Getty images/ Masashi Hara

Tim Gvangdžou R&F, koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Dragan Stojković Piksi, ostvario je neočekivanu pobedu protiv gradskog rivala Evergrandea u 19. kolu kineske Superlige, nakon što su slavili sa 4:2. U ostalim mečevima slavili su Tijanđin Ćuanđijan, Đijangsu Suning i Šanhaj Šenhua.

Gvangdžou R&F je tako najavio bolje igre u nastavku prvenstva, nakon što su u prethodnom kolu do vrha napunili mrežu Janbijana i slavili 6:2.

R&F je u vođstvo protiv aktuelnog šampiona i lidera na tabeli doveo je fantastični Eran Zahavi u 38. minutu na asistenciju Renatinja, u meču koji ste mogli da gledate direktno na kanalima Sport kluba.

Tim Luisa Felipea Skolarija izjednačio je početkom drugog poluvremena, u 52. minutu, a strelac je bio Ju Hančao.

Renatinjo je nakon asistencije postigao dva pogotka u 53. i 66. minutu, a nedostižnu prednost od tri gola razlike doneo je Eran Zahavi, svojim neverovatnim 20. pogotkom u 19 utakmica u tekućoj sezoni. Konačnih 4:2 postavio je Gao Lin u 90. minutu.

Gvangdžou R&F je šesti na tabeli i bori se za mesto koje vodi u Ligu šampiona, a nakon poraza Evergrande ipak ostaje na vrhu tabele uz jedan bod više od prvog pratioca Šangaj SIPG.

Tijanđin Ćuanđijan je do pobede od 2:0 u gostima nad Janbijanom došao golovima brazilskog napadača Alešandrea Pata i sada su treći na tabeli, a pobedu u gostima osvojio je i Đijangsu Suning.

Oni su u derbiju sredine tabele sa 2:1 pobedili Čongćin Lifan, a strelci za pobedničku ekipu koju sa klupe predvodi Fabio Kapelo bili su Rodžer Martines u sedmom minutu i Kamerunac Bendžamin Mukanđo, koji je postigao pogodak iz jedanaesterca u 41. minutu.

Jedini pogodak za Lifan delo je Songa Nana, koji je mrežu zatresao u 32. minutu.

U najzanimljivijem duelu odigranom u subotu, Šangaj Šenhua je posle preokreta slavio na domaćem terenu sa 3:2 protiv Hebeija.

Gosti su na poluvreme otišli sa lagodnih 2:0 za koje su zaslužni bili Žervinjo i Dong Šušeng golovima u četvrtom, odnosno 23. minutu.

U nastavku je usledio veliki rezultatski obrt u režiji Kolumbijca Đovanija Morena – on je u 60. i 76. minutu postigao golove, a pobedu je doneo nekadašnji napadač brojnih evropskih ekipa Obafemi Martins samo minut kasnije.