Da se zna ko je prvak Evrope: Realu Superkup u Skoplju!

Dan Mullan, Getty Images Sport

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Evrope pošto su savladali Mančester junajted u Skoplju rezultatom 2:1.

Ekipa Zinedina Zidana, koja je osvojila protekle dve Lige šampiona, još jednom je pokazala da najbolje igra najvažnije utakmice.

Real je tokom cele utakmice imao inicijativu i na kraju je osvojio prvi trofej u sezoni lakše nego što se očekivalo, posebno što u startnoj postavi nije bilo Kristijana Ronalda.

Umesto Portugalca se u startnih 11 našao Garet Bejl i to bi trebalo da znači da Velšanin ostaje na Bernabeu. Prvi gol postigao je Kazemiro u 24. minutu, iako je utisak da je Brazilac bio u ofsajdu prilikom dodavanja Karvahala.

Dan Mullan/Getty Images

Junajted je prvi udarac u okvir gola rivala uputio tek u 45. minutu, pa je Real bez problema vodio na poluvremenu.

U nastavku meča Isko je posle sjajne kombinacije sa Bejlom duplirao prednost u 52. minutu i delovalo je da će rutinski privesti meč kraju.

Sve se promenilo 10 minuta kasnije pošto je Romelu Lukaku u svojoj prvoj zvaničnoj utakmici za Junajted postigao gol i to posle sjajnog udarca još jednog debitanta Nemanje Matića.

Srpski reprezentativac je odigrao odličan meč i potvrdio je da će biti veliko pojačanje kluba sa Old Traforda.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, a u 81. minutu veliku priliku da uvede meč u produžetke propustio je Markus Rašford. Kristijano Ronaldo odigrao je poslednjih 15-ak minuta, uključujući i produžetak od sedam minuta.

Ovo je Realu četvrti Superkup Evrope u istoriji kluba, a menadžer Junajteda Žoze Murinjo pokvario je svoj učinak u mečevima za trofej pošto je pretrpeo treći poraz i prvi u regularnom toku (12-15).

Tok utakmice mogli ste da pratite uz Sportklub:

Real je bolje otvorio duel i imao je prvi priliku. U 3. minutu Marselo je centrirao, De Hea se nije najbolje snašao, ali Bejl to nije iskoristio.

U osmom minutu usledio je odgovor na drugoj strani. Matić i Pogba su organizovali dobar napad, ali Mhitarjan nije uspeo pored Ramosa da postigne gol.

U 15. minutu Kazemiro je pogodio prečku posle Modrićevog kornera, a Brazilac je devet minuta kasnije bio znatno precizniji.

Dobio je loptu od Karvahala na levoj strani i u padu je savladao De Heu, iako deluje da se nalazio u ofsajdu.

Posle pola sata usledila je kratka pauza jer je u Skoplju vruće, a Junajted je do kraja prvog dela pokušavao da izjednači.

Nije ipak tim Žozea Murinja uspevao da stvori priliku, pa je opasniji bio Real koji je preko Benzeme i Modrića u par navrata zapretio De Hei.

U 45. minutu Junajted je imao prvi udarac u okvir gola. Pogba je centrirao, Lukaku je glavom šutirao, ali je Navas lako odbranio.

Nije se mnogo promenilo ni početkom drugog dela. Junajted nije uspevao da dođe do igre, a Real je praktično u svakom napadu bio opasan.

U 52. minutu Isko je duplirao prednost Reala. Odigrao je sjajan dupli pas sa Bejlom i potom rutinski savladao De Heu.

Već u sledećem napadu Junajted je imao veliku priliku. Prvo je Pogba neometan glavom šutirao, Navas je odbranio, a lopta se odbila do Lukakua koji je iz odlične pozicije očajno šutirao.

Delovalo je u tim trenucima da je meč rešen, ali je u 62. minutu Junajted smanjio posle ulaska Felainija. Nemanja Matić je odlično šutirao, Navas je odbio loptu, a Lukaku je natrčao i lagano je smestio u mrežu.

Veliku priliku u 81. minutu propustio je rezervista Markus Rašford. Izašao je sam pred Navasa, ali je golman Reala bio uspešniji. Dva minuta kasnije na teren je ušao i Kristijano Ronaldo.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Zidan doneo Realu još jedan trofej.