Kina: Piksijev Guangdžou peti, Jelavić asistent

Getty Images/Laurence Griffiths

U nedeljnom programu 22. kola kineske Superlige pobede su ostvarili Guižou, Peking Guoan, Guangdžou Evergrande i Šangaj SIPG, Čangčun Jatai i Janbian podelili bodove.

Guižou je pobedu u 22. kolu ostvario nad ekipom Dragana Stojkovića Piksija Guangdžou R&F.

Fudbaleri Guižoua poveli su na domaćem terenu već u 23. minutu, kada je Ruben Kastro bio precizan, posle asistencije Nikice Jelavića. Piksijevi izabranici su ubrzo posle primljenog gola ostali sa igračem manje, pošto je Otesen dobio drugi žuti karton u 39. minutu.

Guižou je do kraja meča uspeo da duplira prednost. Min Džunlin je u 59. minutu postavio konačan rezultat, anjegov tim je trenutno na devetoj poziciji na tabeli sa 30 bodova, dok se Guangdžou R&F nalazi na petom mestu sa 36 bodova.

Peking Guoan je ubedljivo savladao ekipu Liaoninga 4:0 (1:0). Vodeći gol za domaći tim postigao je Soriano u 37. minutu, da bi u 59. Renato Augusto povećao na 2:0. Preostala dva gola postignuta su iz penala. Prvi put je sa bele tačke precizan bio Džang Šidže u u 64. minutu, a 15 minuta kasnije penal je za 4:0 izveo Sorijano.

Peking je trenutno na šestom mestu sa 36 bodova, koliko ima i petoplasirani Guangdžou R&F, dok je Liaoning na 14. poziciji.

Trenutno vodeći na tabeli Guangdžou Evergrande bio je bolji od Henana 2:1 (0:0). Prvi gol za domaći tim postigao je Rikardo Gular, prednost je udvostručio Alan u 86. minutu. Jedini gol za goste postigao je Borek Dockal u četvrtom minutu sudijske nadoknade i tako postavio konačan rezultat.

Tim Luisa Skolarija je prvi na tabeli sa 50 bodova dok je Henan na 12. poziciji sa samo 20 bodova.

Šangaj SIPG je bio bolji od Čongćin Lifana 3:2 (1:0). Šangaj je poveo golom Hulka iz penala u 34. minutu, ali su gosti izjednačili početkom drugog poluvremena. Hjuri je izjednačujući gol postigao takođe iz penala, u 55. minutu. Ekipu Šangaja je do novog vođstva doveo Ahmedov u 72. minutu, ali je Lui vratio Čongćin u igru golom u 87. minutu. Gosti nisu imali mnogo vremena za slavlje, pošto je samo minut posle drugog izjednačenja na meču Vu Lei postigao pobednički gol i done tri boda svom timu.

Šangaj SIPG je drugi na tabeli sa pet bodova manje od prvoplasiranog Guangdžou Evergrandea, dok je Čongćin Lifan na osmom mestu sa 30 bodova.