ALŠ: Kavasakiju japanski derbi

Koji Watanabe, Getty Images Sport

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona Azije Kavasaki je u japanskom derbiju savladao Uravu, koju sa klupe vodi Mihailo Petrović 3:1.

Domaćin je pritiskao od samog starta, željan da što pre dođe do gola. U tome su uspeli fudbaleri Kavasakija u 32. minutu preko Ju Kobajašija. Brazilac Elsinjo je povisio na 2:0 u 50. minutu i najavio ubedljiv trijumf Kavasakija. Ipak, ekipa Mihaila Petrovića došla je do željenog gola u gostima u 76. minutu preko rezerviste Jukija Muta. Sigurno bi srpski trener i njegova ekipa potpisali da se ovim rezultatom završi utakmica, ali Ju Kobajaš se pet minuta pre kraja, drugim golom pobrinuo da Kavasaki ipak revanš dočeka sa lepa dva gola prednosti.

U preostalim prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona Azije Al Ain i Al Hilal su igrali bez golova, Šangaj SIPG ubedljivo je u kineskom derbiju na svom terenu savladao Gvangdžou Evergrande, dok su Persepolis i Al Ahli igrali 2:2.