MLS: Čikago ponovo zabeležio poraz

Getty Image/Charles McQuillan / Stringer

U noći između subote i nedelje odigrano je šest mečeva američkog prvenstva u fudbalu.

Fudbaleri Čikago Fajera izgubili su kod kuće rezultatom 1:2 od Minesote. Dvostruki strelac za gostujuću ekipu je bio Danladi u 36. i 45. minutu. Jedini gol za domaćine je postigao Akam u 77. minutu. Ovo je četvrti vezani poraz za ekipu koju sa klupe vodi srpski trener Veljko Paunović i čini se da ekipa ulazi u krizu rezultata.  U ekipi Čikaga su bili fudbaleri srpskog porekla mladi Đorđe Mihailović, koji je zamenjen u 46. minutu i Nemanja Nikolić, koji je odigrao svih 90 minuta.

Orlando Siti ni posle sedam kola ne zna za pobedu. Sada je izgubio kod kuće rezultatom 1:2 od Vajtkapsa iz Vankuvera. Kanađani su poveli već u devetom minutu zahvaljujući autogolu Redinga. Igrao se 53. minut kada je Šea uspeo da duplira prednost, a utešni gol za Orlando postigao je Larin u 62.minutu.

Rezultati ostalih mečeva:

Di-Si Junajted-Nju Ingland Revolušn 1:0 (Akosta u 71. minut)

Filadelfija Junion – Atlanta Junajted 2:2 (Alberg u 18, Bedoja u 23, Asad u 26. i Mirs u 91. minutu)

Kolumbus Kru – Dalas (Kamara u 50. Mensah u 71, Cimerman u 78.minutu)

Hjuston Dinamo – Sporting Kanzas Siti /odloženo

Real Sol Lejk – Kolorado Repids 3:1 (Plata u 41, Silva u 50 i 93. minutu, Gat u 82. minutu)