MLS: Paunovićev Čikago u plej-ofu, sjajan gol Kake

Getty Images/John Dur

Fudbaleri Čikago Fajera pobedom u 31. kolu MLS lige protiv San Hoze rezultatom 4:0 obezbedili su mesto u plej-ofu i ostali u trci za direktan plasman u četvrtfinale doigravanja Istočne konferencije.

Getty Images/Jonathan Daniel

Ekipa srpskog trenera Veljka Paunovića definitivno je prebrodila krizni period i trećim trijumfom u poslednjeih pet utakmica (uz još remi i poraz) ima četiri boda manje od drugoplasiranog Njujork Sitija.

Čikago je u San Hozeu poveo u 14. minutu golom 18-godišnjeg mladog reprezentativca SAD srpskog porekla Đorđa Mihailovića. Prednost je duplirao Argentinac Luis Solinjak u finišu prvog poluvremena, da bi Nemanja Nikolić golovima u 48. i 65. minutu dokrajčio domaću ekipu.

Počasni pogodak za San Hoze postigao je Kris Vondolovski.

Sjajno veče imali su Orlando Siti i Kaka. U trijumfu svog tima 6:0 protiv Nju Inglanda Brazilac je postigao dva gola. Prvi sjajnim udarcem sa 20-tak metara, a drugi iz neposredne blizine.

Njujork Siti je minimalnim rezultatom slavio u Montrealu, dok je goleada viđena u Njujorku i Hjustonu.

Lider Zapadne konferencije Vankuver poražen je u Sijetlu sa 3:0 i borba za prva dva mesta koja vode direktno u četvrtfinale je više nego interesantna. Vankuver ima 48 bodova, a Portland, Sporting Kanzas Siti i Sijetl po 47.

Plasman u plej-of obezbediće po šest timova iz obe konferencije.