Šangaj SIPG i Viljaš-Boaš bez pobede protiv autsajdera

Masashi Hara/Getty Images

U subotu su u kineskoj Superligi igrane četiri utakmice 27. kola, a Šangaj SIPG trenera Andrea Viljaš-Boaša nije uspeo da ostvari trijumf i tako se približi na tabeli prvoplasiranom Guangdžou Evergrandeu.

Evergrande je u petak teškom mukom savladao Janbjen sa 4:3, dok je njegov prvi pratilac Šangaj SIPG u subotu ispustio dva boda na gostovanju poslednjeplasiranom Liaoningu (3:3). Već u trećem minutu Hu Jankijang je doveo Liaoning u vođstvo, dok su preokrenuli Elkeson u 28. i Vu Lei u 40. minutu.

Domaćin je izjednačio u 42. minutu golom Bumala, dok je SIPG ponovo poveo drugom golom Vu Leija u 43. minutu. U 55. minutu Žang Je novim pogotkom za Liaoning postavio je konačnih 3:3, dok je Šangaj SIPG ostao na šest bodova manje od Evergrandea (61-55). Liaoning na poslednjem mestu na tabeli ima 18 bodova.

U ostalim mečevima dana Tijanđin Kvanđijan i Šandong Luneng su igrali nerešeno bez golova, Guižu Žičeng je na svom terenu poražen od Čangčun Jataija sa 2:3 (Han Pengfei 90, Jelavić 90+6 – Igalo 51, 90+1, Ju Rui 82), dok je istim rezultatom Hebei porazio Đijangsu Suning (Mbija 40, Aloizio 45+3. penal, Laveci 50 – Tešeira 57, Martinez 75).