Srpkinje žele na Mundijal, pao Izrael u Beogradu

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Izrael sa 2:0 (2:0) na stadionu Čukaričkog u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Francuskoj 2019. godine.

Izabranice Gorana Sretenovića već na početku su pokazale da su za klasu bolje od rivalki – vodeći gol u 9. minutu postigla je Tijana Filipović, a četiri minuta kasnije prednost je duplirana pošto je Vukovićeva uposlila Nevenu Damjanović, koja je pogodila za 2:0.

U 17. minutu opravdano je isklučena Jelena Čanković zbog nesportskog starta na Šejd, ali Izraelke ni sa igračicom više nisu stvorile nijednu ozbiljnu priliku, dok je Srbija mogla i ubedljivije da slavi.

U okviru grupe 7 Srbija sada ima tri boda iz dve utakmice i u nedelju gostuje Finskoj. Prva je Austrija sa tri boda iz jedne utakmice, a Finska i Španija tek treba da igraju.

Po jedna najbolja ekipa iz svake od sedam grupa plasiraće se na SP, a četiri najbolje drugoplasirane igraće baraž za poslednju, osmu poziciju na Mundijalu.