Japan: Jokohama udaljila Kašimu od titule

Getty Images Sport, Matt Roberts

Fudbaleri Jokohama Marinosa pobedili su u utakmici 30. kola Džej lige Kašima Antlerse rezultatom 3:2.

Aktuelni šampion Japana je tako ostao na samo dva boda više od Kavasakija na čelu tabele, dok je do kraja šampionata ostalo još četiri kola.

Jokohama je povela golom Itoa u 3. minutu, a Amano je u 14. već povisio na 2:0. Ipak, Jamamoto je uspeo da postigne gol za smanjenje rezultata u 45+1, dok je Ueda u 66. minutu izjednačio na 2:2.

Kašima nije mogla do kompletnog preokreta u odličnoj utakmici pošto je njen defanzivac Gen Šođi u 74. minutu zatresao sopstevnu mrežu i tako postavio konačnih 3:2 za Jokohamu. U timu Marinosa do 68. minuta igrao je bivši fudbaler Crvene zvezde i makedonski internacionalac David Babunski.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Serezo Osaka – Kofu 2:0 (1:0), Hirošima – Kavasaki 0:3 (0:2), Kobe – Tosu 1:2 (1:2), Omija – Kašiva 1:1 (0:1), Sendai – Šimicu 0:0, Ivata – Nigata 2:2 (1:2), Tokio – Saporo 1:2 (0:0).