Ninković vodio Sidnej do Kupa Australije

Mark Metcalfe/Getty Images

Bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Ninković postigao je prvi pogodak za ekipu Sidneja u finalu kupa Australije, a "Nebesko plavi" su do trofeja stigli posle produžetaka pobedivši Adelaid Junajted rezultatom 2:1.

Sidnej je tokom čitavog meča stvarao više prilika, a jednu izglednu šansu iskoristio je Miloš Ninković u 19. minutu, na asistenciju Aleksa Broskua. On je dobio loptu u prostor, a zatim driblingom „oborio“ golmana i pogodio nebranjenu mrežu. To je njegov prvi gol u novoj sezoni.

Do kraja poluvremena nije bilo promena, a od početka drugog dela igre Sidnej je pokušao da većim posedom onemogući protivnika u kreiranju ozbiljnijih napada.

U 62. minutu meča Miloš Ninković je zamenjen, a pet minuta kasnije na scenu je stupio drugi fudbaler srpskog porekla. Nikola Mileusnić je iskoristio asistenciju Ersana Guluma i poravnao rezultat.

Meč je otišao u produžetke, a nakon bezidejnog prvog dela u drugom je rešeno pitanje pobednika. Adelaid u dodatnih 30 minuta nije uputio nijedan šut u okvir gola protivnika, a jedan od dva precizna udarca fudbalera Sidneja završio je u mreži Paula Ica.

Bio je 111.minut kada se igrač sa brojem devet Dejvison Rožerio Bobo oslobodio svojih čuvara i doneo pobedu i trofej Sidneju.

Ta ekipa nalazi se i na čelu šampionata Australije, sa 16 bodova posle sedam kola.