Župile: Briž gazi, Anderleht slavio u derbiju

Laurence Griffiths, Getty Images

Fudbaleri Klub Briža savladali su Muskron kod kuće posle preokreta 4:2 u 21. kolu Župile lige i upisali četvrti trijumf u nizu.

Gosti su posle prvih 45 minuta imali prednost, a strelac je bio Van Durmen u 35. minutu. Na startu drugog dela, Briž je poravnao rezultat preko Limbombea, da ključan momenat bio viđen u 59. minutu. De Medina je napravio prekršaj u šesnaestercu i dobio crveni karton, sudija je pokazao na penal iz kojeg je Fosen doveo domaće u vođstvo. Do kraja su viđena još tri gola. Za Briž je strelac bio Diabi u 71. i 90+3. minutu, a za Muskron Godo u 69.

Tom pobedom Briž se učvrstio na prvoj poziciji sa 53 boda, 11 više od prvog konkurenta Šarlroe, koja je bila ubedljiva protiv Varegema na strani 4:0, u meču u kojem su domaći od 27. minuta igrali sa dva igrača manje.

Ekipa Anderlehta je slavila u derbiju protiv Genta 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Hani u 77. minutu. Za domaći tim ceo meč je odigrao Spajić, a na drugoj strani standardan je bio Mitrović.

Minimalnim rezultatom Eupen je bio bolji od Beverena, dok je Lokeren sa 2:0 pobedio Mehelen.