FA Kup: Nastavlja se herojski poduhvat Njuporta

Stu Forster Getty Images Sport

Fudbaleri Njuport Kauntija nastavili su fanstastičan niz pobedau FA kupu pošto su na domaćem terenu bili bolji od Lids Junajteda posle preokreta 2:1 u okviru meča FA Kupa.

Njuport je na domaćem terenu u Velsu gubio rezultatom 1:0 posle devet minuta igre, a strelac je bio Švajcarac Gaetano Berardi, kojem je to bio prvi profesionalni gol u karijeri, a posle preteranog proslavljanja pogotka dobio je i žuti karton.

Domaći tim je do izjednačenja čekao sve do 76 minuta, kada je rezultat autogolom poravnao irski vezista Konor Šonesi. Pobedu i prolaz dalje Njuportu, koji igra u četvrtom rangu engleskog fudbala, doneo je Šon Mekulski u 89. minutu.

Lids, koji se takmiči u Čempionšipu na taj način je završio takmičenje u najstarijem turniru u fudbalu.

Njuport je pre Lidsa uspeo da izbaci još i ekipe Volsola i Kembridž Junajteda.