Futsal EP: Kazahstan bolji od Srbije za polufinale

FSS.com

Futsal reprezentacija Srbije poražena je od Kazahstana u četvrtfinalu Evropskog prvenstva koje se igra u Sloveniji.

Futsal reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od kazahstana 3:1.

Srbija je imala veliki broj prilika u zaista fizički napornom meču za oba tima. Nekoliko grešaka koje je napravila Srbija Kazahstan je iskoristio, a sa druge strane Orlovi nisu uspeli da kazne propuste svog rivala.

Kazahstan je poveo nakon šest minuta igre preko Žamapulova, a na samom početku drugog poluvremena, nakon što je Kocić izgubio loptu Tajnan je povisio na 2:0.

Brojne prilike Srbija je pretvorila u gol na 4:23 minuta do kraja, strelac je bio Raičević. Napadali su Orlovi i dalje, propustili nekoliko prilika za izjednačenje, a pobedu Kazahstana potvrdio je Daglas na 24 sekunde do kraja.

Srbija tako nije uspela da se revanšira Kazahstanu za poraz u Beogradu u borbi za treće mesto.

Kazahstan će u polufinalu igrati sa pobednikom duela u kome se sastaju Španija i Ukrajina.

Tok meča:

Reprezentacija Srbije od početka igra hrabro i disciplinovano i već je imala nekoliko prilika. Šutirao je i Kazahstan ka golu Srbije, ali Aksentijević je suveren među stativama.

U sedmom minutu Kazahstan je poveo. Žamanpulov je šutirao sa oko šest metara, niko nije izašao u blok i Aksentijević je matiran. Sve je krenulo od greške Perića koji je rivalu dodao loptu u noge, usledio je faul, i nakon prekida je Kazahstan stigao do gola.

Napada Srbija nakon primljenog gola, ali Tomić, a zatim i Rajčević ne uspevaju da savladaju golmana rivala.

Srbija mora da igra opreznije jer već ima četiri faula.

Kakvu je šansu propustio Perić. Sjajan, jak šut, ali golman Igita je apsolutno začarao svoj gol.

Završeno je prvo poluvreme. Jako težak meč za obe reprezentacije. Srbija je imala više dobrih prilika, ali je svoje šanse imao i Kazahstan posebno u završnici prvog dela meča.

Srbija je na početku drugog poluvremena snažno napala, ali je iz brzog kontra napada Kazahstan došao do novog gola i vodi sa 2:0. Strelac je bio Tajnan.

Raičević, Kocić, Tomić… Šutiraju srpski reprezentativci, ali lopta ne pronalazi put do gola. Sve što uspe da prođe kroz jaku odbranu, ostaje u rukama golmana Igite.

Konačno Srbija dolazi do gola. Kada su i Orlovi počeli da koriste golmana u igri na 4:23 do kraja Rajčević iz 14. pokušaja na meču dolazi konačno do gola. 2:1.

Kocić pogađa stativu i propušta šansu da u istom minutu donese Srbiji izjednačenje.

Za propuštene prilike Srbije nakon gola, stigla je kazna. Daglas je na 24 sekunde do kraja postigao gol za 3:1 i tako potvrdio plasman svoje reprezentacije u polufinale.