SL Kine: Piksi i fenomenalni Zahavi srušili šampiona!

Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

U derbiju prvog kola Superlige Kine Gvangdžou R&F Dragana Stojkovića slavio je protiv gradskog rivala i aktuelnog šampiona Evergrandea slavio je 5:4 uz sjajnu partiju Erana Zahavija.

Sjajni Izraelac postigao je het trik, ali nije bio jedini. Po tri gola vezao je i Brazilac Alan na drugoj strani, čime je spektakl bio upotpunjen. Zahavi je doveo goste u vođstvo 2:0 posle svega 10 minuta. Ali već u 13. minutu Alan je smanjio na 2:1, a isti igrač je doneo izjednačenje u 39. minutu. Ni to nije sve za prvih 45 minuta, pošto je u samoj završnici poluvremena Brazilac kompletirao het trik za potpuni preokret.

Na odmor se, uprkos razvoju utakmice, otišlo sa vođstvom Evergrandea 3:2, ali radost nije dugo trajala, pošto je Zahavi sjajnim udarcem sa 16 metara iskosa sa desne strane takođe kompletirao het trik i doneo izjednačenje. Od tog trenutka prošlo je čak 16 minuta do sledećeg gola, a njega je postigao Žunior, na asistenciju Zahavija za novo vođstvo gostiju.

Međutim, četiri minuta kasnije Tiši Jang je načinio glup prekršaj nad Li Pengom u šesnaestercu i dosuđen je penal za domaćina, koji je realizovao Gulart. To nije demoralisalo ekipu Dragana Stojkovića, koja je došla do novog vođstva u 75. minutu. Ksijao Ži je šutirao, a golman Liju je očajno reagovao i primio gol za 5:4. Iako je ostalo još 15 minuta do kraja rezultat se nije menjao i Gvangdžou R&F je došao do tek trećeg trijumfa na terenu gradskog rivala. Za Evergrande je svih 90 minuta odigrao Nemanja Gudelj.

U preostala dva duela Tijanđin Kuanđijan slavio je kao gost Henan 4:0, dok je u duelu Šangai Šenhue i Čangčun Jataia bilo nerešeno 1:1.