Izvor: Getty Images/Claus Andersen
Fudbal 14.03.2018 | 05:02 > 05:14

KONKAKAF LŠ: Njujork Red Buls i Toronto u polufinalu

Fudbaleri Njujork Red Bulsa i Torota plasairali su se u polufinale KONKAKAF Lige šampiona.

Njujork Red Bulsi su, nakon pobede od 2:0 u prvom meču, i u revanšu bili bolji od Tihuane i do pobede došli sa 3:1, ovoga puta nakon preokreta.

Povela je Tuhuana nakon 10. minuta igre golom Lusa Mendose, ali je ekipa iz Njujorka na vreme uspela da dođe do izjednačenja. Igrao se 28. minut kada je Tajler Adams zatresao mrežu gostiju za 1:1.

Trebalo je domaćinu 25 minuta igre u drugom poluvremenu da konačno probije odbranu gostiju. Mark Ratkovski je u 70. minutu pogodio za 2:1, a pobedu je potvrdio Romero. Za oba gola asistent je bio Bredli Rajt Filips.

Njujork Red Bulsi će u polufinalu igrati sa boljim iz dvomeča Gvadalahare i Sijetl Saundersa. Saundersi su slavili sa 1:0 u prvom meču, a drugi duel biće odigran 15. marta.

Toronto je u prvom meču četvrtfinala bio bolji od Tigresa sa 2:1, a u revanšu je bilo 3:2 za Tigres. Dovoljno ipak za Toronto da se plasira u polufinale.

Prvo poluvreme je završeno bez golova da bi u 64. minutu Torontu prednost doneo Rafael Karioka nespretnim autogolom. Nakon samo pet minuta Tigres je dobro reagovao na šok i izjednačio preko Eduarda Vargasa.

Sebastijan Đovinko je u 73. minutu bio strelac za novo vođstvo Toronta, ali se Tigres nije predavao iako je bio daleko od prolaska dalje. Za 2:2 je precizan bio Andre Pjer Žinjak pet minuta pre kraja meča.

Žinjak je svom timu doneo pobedu u ovom meču precizno izvedenim penalom u trećem minutu nadoknade verema, nakon što je lopta u ruku pogodila Gregorija van der Vila. Toronto je prošao dalje zahvaljujući većem broju golova postignutih u gostima.

Torontu će u polufinalu rival biti pobednik četvrtfinalnog para koji čine Tauro i Klub Amerika. U prvom meču je Klub Amerika slavila sa 4:0. Revanš je 15. marta.

Američki i meksički timovi igrali su u eliminacionoj fazi 30 puta, do sada su ekipe iz Amerike uspeli da slave samo tri puta, a u noći između utorka i srede kada su Toronto i Red Buls eliminisali dve ekipe iz Meksika.

Tigres neće biti u prilici da brani titulu koju je osvajao dva puta zaredom.

Mečeve KONKAKAF Lige šampiona u direktnim prenosima pratite na kanalima Sport Kluba.