EP U21: Crna Gora bolja od Luksemburga

Privatna arhiva

Mlada reprezentacija Crne Gore, generacija U21, pobedila je kao gost Luksemburg sa 3:1 u kvalifikacijama za EP. Golove su postigli Velizar Janketić fudbaler Rudara, Meris Škenderović iz Hofenhajma i Ognjen Stijepović iz Sampdorije.

Crnogorci su najavili da će se do kraja kvalifikacija boriti za ugled i čast, kao i da će nastojati da se dobrim partijama u dresu mlade, nametnu selektoru seniorske reprezentacije Ljubiši Tumbakoviću. Prikazano protiv Luksemburga se može oceniti solidnim. Posle prvog poluvremena za zaborav, usledilo je znatno dinamičnije drugo poluvreme. Crnu Goru je u vođstvo doveo Janketić u 49. minutu. Izjednačio je Muratović u 70. minutu, a samo 60 sekundi kasnije Škenderović je postigao gol kojim je Crna Gora ponovo povela. Tačku na meč stavio je Ognjen Stijepović u zaostavnom vremenu.

Izabranici Mojaša Radonjića su izgubili sve šanse da se nađu na Evropskom prvenstvu. U konkurenciji sa Francuskom, Slovenijom, Bugarskom, Kazahstanom i Luksemburgom, Crna Gora se nalazi na začelju tabele. Prva je Francuska sa 18, slede Slovenija sa 10, Kazahstan sa 6, Bugarska sa 5, Crna Gora kao i Luksemburg ima 4 osvojena boda.

U narednom kolu 27. marta Crna Gora će u Nikšiću ugostiti selekciju Francuske od koje je u prvom meču posle velike borbe i preokreta poražena sa 2:1.

Crna Gora: Carević, Grivić, Azemović, Rašo, Vukčević, Kotarac, Lončar, Petrović, Janketić, Stijepović, Škenderović. Igrali su još: Boričić i Šarkić.