Novi poraz Piksija i Guangdžoua u Kini

Junko Kimura/Getty Images

U subotu su u kineskoj Superligi odigrane tri utakmice šestog kola, a pobede su ostvarili samo domaćini.

Guangdžou R&F, koji sa klupe predvodi legendarni Dragan Stojković Piksi, zabeležio je drugi uzastopni poraz, pošto je posle preokreta izgubio na gostujućem terenu sa 2:0 od Tijanđin Tede.

Stojkovićeva ekipa je povela u 8. minutu, kada je strelac bio Čen Žižao, dok su preokrenuli Džon Obi Mikel u 27. i Hui Đijakang u 29. minutu.

Guangdžou je sedmi na tabeli Superlige sa devet bodova.

Peking Renhe je sa 2:1 savladao Guižu Žičeng. Strelci za ekipu iz glavnog grada Kine su bili Žu Baođi u 14. i Ajovi u 74. minutu, dok je za Guižu pogodio Stiv Travali u 45+1. minutu.

U trećem meču dana Šandong Luneng je sa 2:0 nadigrao Dalijan, a dvostruki strelac je bio Brazilac Dijego Tardeli u 31. i 79. minutu iz penala.

Dalijan je poslednji na tabeli sa dva boda, dok je Šandong na visokom trećem mestu, gde ima 12 bodova.

Prvi je Šangaj SIPG sa maksimalnih 18 bodova.