Kopa Libertadores: Minimalac Korintijansa u Argentini

Alexandre Schneider/Getty Images

U derbiju trećeg kola Grupe G Kopa Libertadores Korintijans je kao gost u Avelanedi slavio protiv Independientea minimalnim rezultatom i učvrstio se na liderskom mestu grupe.

Domaćin je imao nekoliko solidnih prilika, daleko više šuteva, ali nije imao sreće da izbegne poraz. Derbi je odlučen u samom finišu, kada je Žadson u 81. minutu zatresao mrežu i ekipi iz Sao Paula doneo tri boda. Korintijans je lider Grupe G sa sedam bodova, tri više od Milionariosa, dok je Independiente na trećem mestu sa tri, koliko ima i četvrtoplasirana Lara.

Drugi brazilski predstavnik Flamengo nije bio te sreće pa je na svom terenu igrao samo 1:1 sa kolumbijskim Santa Fe. Došli su crveno-crni u vođstvo u osmom minutu golom Henrikea Durada, ali je Morelo u 31. minutu postavio konačnih 1:1. Flamengo je zadržao vođstvo u Grupi D sa pet bodovam, dva više od Santa Fea. Treći je River sa dva, a četvrti Emelek sa bodom, ali ove dve ekipe imaju po meč manje.

Odigrana su i oba meča trećeg kola Grupe C. Libertad ima maksimalnih devet bodova, pošto je na svom terenu savladao Penjarol 2:1, a isti rezultat bio je i na meču u Boliviji između Strogesta i Tukamana, ali za goste. Iza Libertada Penjarol, Tukaman i Strongest imaju po tri boda.