Đurđić dvostruki strelac za Hamarbi

Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Srpski fudbaler Nikola Đurđić odigrao je sjajnu utakmicu u dresu Hamarbija na gostovanju Hekenu u petom kolu švedskog prvenstva. Đurđić je postigao oba gola za svoj tim, i to za samo dva minuta, ali je utakmica završena remijem 2:2.

Hamarbi je na gostovanje u Geteburgu došao kao jedina ekipa sa maksimalnim skorom u prva četiri kola, ali je protiv Hekena izgubio prve bodove. Na „Bravida areni“ viđen je zanimljiv duel, prepun preokreta, u kojem su gosti bili dominantniji, ali su morali da se zadovolje bodom.

Heken je bio taj koji je prvi stigao do vođstva – u 11. minutu, preko Paulinja Gereira, a odgovor Hamarbija je usledio dvadesetak minuta kasnije. Đurđić je u 32. minutu prvi put uspeo da savlada Petera Abrahamsona, a drugi put je to učinio već u sledećem minutu. Od tada se činilo da će Hamarbi izvojevati i petu pobedu ove sezone, ali je konačan rezultat utakmice postavio Mustafa el Kabir. Kod oba gola Hekena asistent je bio Nasiru Mohamed.

Đurđić je u duelu sa Hekenom odigrao svih 90 minuta, a prvi put ove sezone se upisao u listu strelaca. Srpski fudbaler je, inače, u taj klub stigao ove zime iz danskog Randersa. Prethodno je u Švedskoj igrao za Helsingborg i Malme.

Hamarbi je posle remija ostao na čelu tabele sa 13 bodova, četiri više od drugoplasiranog Erebra. Heken je skočio na četvrto mesto sa osam bodova.

Naredna utakmica Đurđića i njegove saigrače očekuje naredne nedelje, kada gostuju Đurgardenu.

U ostalim mečevima, fudbaleri Dalkurda i Sundsvala odigrali su nerešeno 2:2, AIK je bio bolji od Geteborga 2:0, dok je Kalmar minimalnim rezultatom 1:0 nadigrao Treleborgs u gostima.