Derbi do tri boda posle preokreta, Notingem siguran

Alex Grimm, Bongarts

Fudbaleri Derbija slavili su na domaćem terenu protiv ekipe Kardifa rezultatom 3:1 u meču 38. kola Čempionšipa.

Domaći tim je do pobede stigao posle velikog preokreta, a vođstvo gostima doneo je Paterson u 28. minutu, posle asistencije Beneta.

Igrao se 69. minut kada je Derbi stigao do izjednačenja, pošto je golmana gostiju savladao Kameron Džeroum.

Vođstvo Derbiju doneo češki fudbaler Matej Vidra u 82. minutu, kada se u asistente upisao Vizdom.

Konačnih 3:1 postavio je Džeroum u 90. minutu i tako stavio tačku na pobedu Derbija.

Derbi  je na šestom mestu na tabeli, poslednjem koje vodi u plej-of, sa 71 bodom.