MLS: Asistencija Ibre u novom porazu Galaksija

Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Fudbaleri Njujork Red Bula pobedili su Los Anđeles Galaksi u najuzbudljivijem meču 9. kola američke MLS lige sa 3:2.

Gosti iz „Velike jabuke“ su vodili sa 2:0 golovima Rožera u 7. i Valota u 49. minutu, ali je Galaski u kratkom periodu izjednačio. Strelci su bili Kamara u 59. i Dos Santos u 66. minutu.

Konačan rezultat postavio je Romero u 84. minutu iz penala za drugi trijumf Red Bula u poslednja tri meča i ostanak na šestom mestu na tabeli u Istočnoj konferenciji.

Galaksi je u krizi i ovo im je bio treći neuspeh u minula četiri duela. Tim iz Kalifornije je na deobi petog i šestog mesta na Zapadu.

Zlatan Ibrahimović je odigrao ceo meč i asisitirao je kod prvog pogotka Galaksija.

Lider Zapada Sporting Kanzas Siti poražen je na gostovanju Nju Inglandu sa 1:0 i ovo mu je drugi neuspeh u sezoni.

Ekipa iz Masačusetsa je na „Žilet stadionu“ slavila golom Banbrija u 44. minutu i sa 14 bodova na Istoku je na deobi trećeg i četvrtog mesta sa Kolumbusom koji je trijumfom protiv San Hosea 2:1 prekinuo niz od četiri meča bez pobede.

Aful je u 28. minutu doneo prednost Kolubusu, izjednačio je Hesen u 45, a konačan rezultat postavio je Grela u 84. minutu.

Minesota je posle četiri vezana poraza u prvenstvu bila bolja od Hjustona sa 2:1 i vratila se u borbu za plej-of. Gosti iz Teksasa su poveli u 10. minutu pogotkom Elisa, a u finišu provg poluvremena izjednačio je Kintero. Slavlje navijačima ekipa iz Mineapolisa doneo je Ibson golom u 70. minutu.

Čikago je u subotu produžio agoniju aktuelnog prvaka Toronta, a jedan gol postigao je Bastijan Švajnštajger.