MLS: Novi poraz Paunovića i Kataija, Đovinko isključen

Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Fudbaleri Kolumbusa pobedili su Čikago sa 3:0 u meču 10. kola Istočne konferencije američke MLS lige i trećim trijumfom u poslednje četiri utakmice prišli vodećoj Atlanti na samo dva boda zaostatka.

Kolumbus je poveo golom Iguaina iz penala u 28. minutu, a u nastavku meča Zardes je sa dva pogotka overio peti poraz tima Veljka Paunovića u sezoni.

Srpski internacionalan Aleksandar Katai je odigrao svih 90 minuta za Čikago koji za Nju Inglandom koji je u plej-of zoni zaostaje 6 bodova.

Los Anđeles Galaksi je na gostovanju Dalasu zabeležio četvrti uzastopni poraz – 3:2, a ceo meč u dresu tima iz Kalifornije odigrao je Zlatan Ibrahimović.

Dalas je govolima Urutija u 28. i Lame u 44. minutu na poluvreme otišao sa 2:0, ali je Kamara pogotkom u uvodnim trenucima drugog deča meča vratio nadu Galaksiju. Lama je drugim golom u 52. minutu osigurao mirniju završnicu svom timu koji je od 73. minuta igrao bez isključenog Ciglera. Gosti su deset minuta kasnije smanjili na 3:2 preko Boatenga, ali se rezultat više nije menjao.

Ibrahimović je u 89. minutu mogao da izjednači, međutim, snažnim udarcem pogodio je samo okvir gola.

Dobru formu potvrdili su i fudbaleri Njujork Red Bula pobedom na gostovanju Koloradu – 2:1. Ekipi iz „velike jabuke“ ovo je treći uzastopni trijumf i sa 18 bodova trenutno su peti na Istoku sa 4 boda manje od vodeće Atlante.

Aktuelni prvak MLS Toronto je protiv Nju Inlganda zabeležio već šesti poraz (3:2) i sa svega 7 bodova iz devet mnečeva pretposlednji je na Istoku. Najbolji igrač Toronta, Italijan Đovinko je u 90 minutu dobio direktan crveni karton.

U pobedi Filadelfije protiv Montreala 2:0 drugi pogodak za goste postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Medunjanin u 88. minutu.