David Ramos, Getty Images

17.05.2018 | 04:54 > 04:59

KL: Palmeiras pogurao raspucanu Boku u osminu finala

Boca Juniors

Fudbaleri Boke Juniors ubedljivo su pobedili peruansku ekipu Alianca iz Lime sa 5:0 u poslednjem 6. kolu grupe H Kupa Libertadores.

Karlos Tevez sa saigračima iz Boke Juniors

Marcelo Endelli/Getty Images

Argentinski velikan je ovim trijumfom obezbedio drugo mesto u grupi i plasman u osminu finala najjačeg klupskog takmičenja Južne Amerike, a veliku zahvalnost duguje Palmeirasu.

Brazilci su još ranije obezbedili prvu poziciju, ali su trijumfom protiv kolumbijskog Huniora 3:1 otvorili vrata nokaut faze Boki Juniors. Argentinci su već posle prvog poluvremena vodili sa 4:0 golovima Kardone, Fabra i dvostrukog strelca Abile, a konačan rezultat postavio je Karlos Tevez u 55. minutu.

Trostruki strelac u trijumfu Palmeirasa bio je Borha u 52, 60. i 69. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Gutijerez u 67. minutu. Kolumbijci kod rezultata 1:0 nisu realizovali penal.

U trećoj utakmici odigranoj prošle noći Flamengo je kolo pre kraja grupe D savladao Emelek sa 2:0 i obezbedio najmanje drugu poziciju pred mečeve osmine finala. Oba gola na "Marakani" u Rio de Žaneiru postigao je Ribeiro u 48. i 90+2. minutu.

Flamengo u poslednjem kolu gostuje vodećoj River Plati i samo ih pobeda vodi na čelnu poziciju na tabeli.

Plasman u osminu finala obezbediće po dva najbolja tima iz osam grupa, dok će trećeplasirani takmičenja nastaviti u Kupu Sudamerikana.