Dalkurd odneo bod sa Svedbank Arene

Getty Images/Laurence Griffiths

U 11. kolu švedskog Alsvenskana pobede su ostvarile ekipe Đurgardena, Elfsborga i Sundsvala, dok su još tri meča nedeljnog programa završena bez pobednika.

Fudbaleri Malmea još jednom su razočarali svoje navijače. U poslednjem meču pred pauzu zbog Svetskog prvenstva šampion je remizirao sa poslednjim timom u ligi Dalkurdom rezultatom 1:1.

Aktuelni šampion Švedske Malme prolazi ove sezone kroz veliku krizu, a na šestonedeljnu pauzu ide sa 11 bodova zaostatka za liderom Hamarbijem, od kojeg ima i meč više.

One nedelje bod sa Svedbank Arene odneo je debitant u eliti Dalkurd koji je na začelju. Iako su domaći imali nekoliko solidnih prilika, gosti su poveli u 43. minutu atraktivnim pogotkom Ahmeda Avada.

Bio je to prvi gol palestinskog fudbalera u Alsvenskanu. U nastavku Malme je posle samo deset minuta stigao do izjednačenja odličnim udarcem Karlosa Strandberga sa skoro 25 metara, ali su uprkos seriji prilika u finišu ostali na samo jednom bodu.

U ostalim mečevima švedskog prvenstva Kalmar i Hamarbi odigrali su nerešeno 1:1, Sundsval je slavio protiv Geteborga sa 2:0, Elfsborg je nadigrao Treleborgs 2:1, a Đugarden je ubedljivo slavio protiv Sirijusa 5:1. U meču Bromapojkarne i Erebra nije bilo golova.