Finale ECFC: Partizanov napad ili disciplina Sarajlija?

sport klub

U finalu prvog Kupa prijateljstva u nedelju će se sastati fudbaleri Sarajeva i Partizana.

Sarajevo je do finala došlo pobedom protiv Vojvodine nakon boljeg izvođenja penala. Meč je završen nerešeno 1:1, a Sarajevo je imalo više sreće u penal seriji. Dvojica igrača Vojvodine su u stilu Peđe Mijatovića pogađali prečku, a svi igrači bordo tima su bili sigurni.

Partizanu je rival u polufinalu bio Espanjol. U tom meču je praktično odigrano samo jedno poluvreme jer je oluja teren pretvorila u bazen. Partizanu je pripalo prvo poluvreme. Vodili su crno-beli 2:1, Espanjol je na samom početku drugog poluvremena uspeo da izjednači, a zbog vremenskih prilika je meč prekinut.

Odlučeno je da se pitanje protivnika reši izvođenjem penala. Uslovi su bili izuzetno teški, a u toj situaciji su se bolje snašli Beograđani.

Sarajevo je na ovom turniru pokazalo da ume izuzetno disciplinovano da igra u odbrani i da perfektno kazni sve greške rivala. Partizan pokazuje više napadački orijentisan fudbal i svakako nas očekuje dobar fudbal. Ostaje nam samo da se nadamo da kiša neće pokvariti zabavu.

Finale je zakazano za 13:30 u nedelju, a direktan prenos je na Sport Klubu 1.