Sarajevo prvi šampion Kupa prijateljstva

SK

Fudbaleri Sarajeva slavili su u finalu prvog Kupa prijateljstva na Zlatiboru protiv Partizana nakon boljeg izvođenja penala 0:0 (6:5).

Prvo poluvreme donelo nam je dobru igru oba tima. Prvih 15 minuta pripalo je Sarajevu koje je promenilo taktiku u odnosu na mečeve grupne faze i napadački ušlo u meč. Najbolju priliku bordo tim u ovom periodu meča imao je u 15. minutu nakon kornera, ali je odbrana Partizana bila pribrana i otklonila opasnost.

Nakon toga je češće napade započinjao Partizan. Nović i Mirosavljević su promašili zicere, a i sa druge strane je u samom finišu meča sjajnu priliku propustio Konjalić.

Slična slika i u drugom poluvremenu. Ipak, Partizan će imati za čime da žali nakon dva zicera koja je u finišu meča Mirosavljeviću odbranio golman Sarajeva.

Nakon 80 minuta bez golova, šampionat je rešen izvođenjem penala. Po jedan promašaj na obe strane začinila su i produžila seriju koju je na kraju obeležio sjajni golman Sarajeva Belmedin Dizdarević. Dizdarević je prvo postigao gol u sedmoj seriji, a zatim odbranio šut Strahinji Pavloviću za titulu.

Najbolji strelci turnira su Baragan iz Esoanjola i Zukić iz Vojvodine. Najbolji golman je Belmedin Dizdarević iz Sarajeva, a najbolji igrač turnira je Martin Novaković iz Partizana.