Getty Images/Claus Andersen

12.07.2018 | 05.17 > 05:18

Čikagu malo Katai i Švajnštajger, Njujork Siti siguran

Dva duela odigrana su u MLS u noći između srede i četvrtka. Čikago Fajar je doživeo drugi uzastopni poraz, a Aleksandar Katai je i u ovom duelu bio strelac.

Aleksandar Katai

Jonathan Daniel /Allsport Mandatory/Getty Images Sport

Čikago Fajar je na svom terenu poražen od Filadelfija Juniona 4:3 u duelu u kome smo dva gola videli u nadoknadi vremena.

Filadelfija je povela nakon pola sata igre golom Harisa Medunjanoina, da bi samo osam minuta kanije sa bele tačke izjednačio Nemanja Nikolič. Igrao se treći minut nadoknade u prvom poluvremenu kada su gosti preku Korija Burke došli do novog vođstva uz koje su i otišli na odmor.

Aleksandar Katai je u 69. minutu odlično iskoristio asistenciju Bastijana Švajnštajgera za novo izjednačenje, ali se domaći nisu dugo radovali. Manje od četiri minuta je bilo potrebno Burku da postigne svoj drugi gol na meču za novo vođstvo Filadelfije.

Švajnštajger se i sam upisao u vođstvo za treće izjdnačenje u četvrtom minutu sudijske nadoknade, ali je minut kasnije sve palo u vodu kada je David Akam pogodio za pobedu gostiju.

Čikagu je ovo drugi vezani poraz, a deveti u 20 mečeva i sada na osmom mestu Istočne konferencije imaju 23 boda.

Njujork Siti je bio efikasan i na svom terenu sa 3:0 savladao Montreal Impakt golovima Medine, Matarite i Luisa. Svi golovi na ovom meču postignuti su u drugom poluvremenu, u razmaku od 16. minuta, od 60. do 76.

Njujork Siti na drugom mestu Istoka ima 37 bodova, tri manje ali i meč manje od lidera Atlanta Junajteda, a Montreal Impakt je na šestom mestu sa 24 koliko ima i Filadelfija Junion ali sa lošijom gol razlikom i utakmicom manje.