Katastrofa Kobea na Inijestinom debiju, izgubio i Tores

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Fudbaleri Visel Kobea proaženi su na domaćem terenu rezultatom 3:0 od Šonan Belmarea u 17. kolu japanske Džej lige.

Prvi gol Šonan je postigao već u 10. mintu meča kada je strelac bio Keisuke Saka. Micuki Saito je uvećao prednost gostiju na startu drugog poluvremena u 48. minutu dok je pred kraj ekipu Kobea nokautirao Šunsuke Kikuči.

Najveće pojačanje Visel Kobea Andres Inijesta je na teren ušao u 59. minutu. Ceo stadion u Kobeu je čekao da vidi Španca u dresu japanskog kluba ali on nije uspeo da donese promenu u igru Visela.

Ekipe Nagoje i Hirošime su igrale nerešeno bez golova, dok ih je čak osam viđeno na meču Kašime i Kašive. Kašima je dobila čak 6:2, a dva gola je dao Juma Suzuki.

Fernando Tores je imao debi za Sagan Tosu koji je igrao protiv Sendaija kod kuće. Bivši igrač Atletika je na teren ušao u 50. minutu ali nije uspeo da spreči poraz svog tima od 1:0. Jedini gol na tom meču dao je Takuma Nišimura.

U duelu Sapora i Ivate nije bilo golova dok je Kavasaki Frontale slavio protiv Nagasakija 1:0 golom Kobajašija.

Serzo Osaka i Urava su igrali nerešeno 1:1, Šimicu je dobio Gamba Osaku 2:1 na gostovanju dok je mnogo golova bilo i u duelu Tokija i Jokohame. Tokio je slavio 5:2, a gol za poraženu ekipu iz penala je postigao bivši špic Crvene zvezde Ugo Vieira.

Hirošima je prva posle 17 kola sa 41 poenom, drugi je Tokio sa 34, dok Kavasaki ima poen manje. Visel Kobe je tek šesti dok je Sagan Tosu tek pretposlednji.