Kina: Boaće igrao, Zvezda sve dalje, Piksijev remi

Getty Image/ Srđan Stevanović

Ekipe Hebeija i Đijangsu Suninga odigrale su nerešeno 0:0 u meču 13. kola kineske Superlige, a ceo meč za goste odigrao je nekadašnji napadač Crvene zvezde Ričmond Boaće.

U vrlo dosadnoj utamici domaći tim je bio za nijansu bolji, ali je onih nekoliko polušansi osujetio golman gostiju Gu Čao.

Sa druge strane, slične polušanse imali su i gosti, a siguran je bio čuvar mreže Čeng Jang. Za Đijangsu nije igrao poslednje pojačanje Eder, koji još nije fizički spreman, dok je Havijer Maskerano na produženom odmoru posle Mundijala i nije ga bilo u sastavu Hebeija.

Poslednjih dana sve manje se govori o potencijalnom povratku Boaćea u Zvezdu, a razlog za to jeste njegova velika plata koju crveno-beli ne mogu da preuzmu.

Prvi na tabeli je Peking Guoan, koji je sa 3:2 savladao Tjanđin. Domaći su poveli 3:0 golovima Renata Augusta, Dabaa i Bakambua, a u poslednjih petnaestak minuta meč su neizvesnim učinili Su i Pato, samo da bi Peking odoleo i ipak došao do pobede.

Guangdžou R&F, ekipa koju sa klupe vodi Dragan Stojković Piksi, remizirao je sa Guidžouom 1:1 – poveli su gosti golom Jelavića u 39. minutu, a bod domaćima doneo je Urso Junior u 92. Piksijev tim je deveti na tabeli sa 18 bodova.

U preostalom meču dana dva gola postigao je Karanga, ali je njegov Henan remizirao 2:2 sa Šangaj Šenhuom.