IKŠ: Pulišić surovo kaznio Liverpulove promašaje

Ostale lige - Fudbal 22. jul 201823:56 > 23. jul 2018 0:08
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Borusija iz Dortmunda ostvarila je i drugu pobedu u Internacionalnom Kupu šampiona. Ponovo je bila bolja od premijerligaša i to ovog puta protiv Liverpula 3:1.

Prvih 45 minuta u Šarlotu uopšte nije nagoveštavalo ovakav ishod. Redsi su bili mnogo bolji rival i to su krunisali golom u 25. minutu. Robertson je odlično centrirao a Virdžil van Dajk sjajno šutirao glavom i Marvin Hic je bio nemoćan. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a posle mnoštva izmena i sa jedne i sa druge strane, nije se situacija mnogo promenila na terenu.

Liverpul je napadao, imao nekoliko sjajnih prilika, gotovo zicera preko Staridža, Solankea, Vudbrna. Utakmica se tim tokom razvijala sve do 66. minuta kada je, do tada jedini raspoložen igrač Milionera Kristijan Pulišić, koji je ušao na poluvremenu, uspeo da iznudi jedanaesterac pored Klavana i Milnera. Isti igrač je bio precizan sa bele tačke i doneo izjednačenje. Od tada Liverpul je izgubio na oštrini, bio potpuno bezidejan, a bundesligaš je vrebao prilike iz kontranapada. Jedan takav usledio je u 89. minutu. Posle sjajnog prodora Šmelcera usledila je asistencija za Pulišića, koji je bio izuzetno precizan sa nekih 16, 17 metara i doneo potpuni preokret.

Redsi su krenuli na sve ili ništa, ali usledila je nova kontra, a onda i minijatura Pulišića, koji šutirao, golman Kamil Grabara kratko odbio loptu na nogu Larsena kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu i postavi konačan rezultat. Za Liverpul je starter bio Lazar Marković, koji je odigrao prvo poluvreme. Trudio se, ali nije imao konkretniji učinak.

Borusija naredni meč igra u petak protiv Benfike na Hajnc Fildu u Pitsburgu, dok Liverpul istog dana igra protiv rivala iz Premijer lige Mančester Sitija na Metlajfu u Nju Džersiju.