29.07.2018 | 19.33 > 19:36

AIK minimalcem slomio Kalmar, dva remija u Švedskoj

U nedeljnim mečevima 15. kola švedskog fudbalskog šampionata pobedu je ostvario AIK, dok su preostale dve utakmice završene bez pobednika.

Telstar 18

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

AIK je na domaćem terenu minimalnim rezultatm nadigrao ekipu Kalmara. Jedini strelac na Areni "Friends" postigao je Goitom u 49. minutu.

AIK je na vrhu tabele sa 36 bodova, šest više od drugoplasiranog Hamarbija. Kalmar je deveti sa 20 bodova.

Đurgarden je remizirao sa Sundsvalom 1:1 na domaćem terenu. Poveli su golom Bađija u 76. minutu, dok je Sudnsval izjednačio preko Vilsona četiri minuta kasnije.

Haken i Erebro takođe su odigrali nerešeno 1:1. Faltsetas je pogodio za 1:0 u 63. minutu, a izjednačenje Erebru doneo je Igboananike u 77. minutu.