Župile: Anderleht i Genk sigurni u gostima, gol Vukotić

U nedeljnim mečevima trećeg kola Župile lige pobede su ostvarile ekipe Genka, Anderlehta i Genta.

Telstar 18

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Genk je nadigrao Ostende u gostima 2:0. Golove za gostujući tim postigli su Trosar u 79. i Malinovski u 85. minutu.

Anderleht je takođe u gostima trijumfovao protiv ekipe Šarlroa sa 2:1.

Domaći tim je poveo u 41. minutu pogotkom Razaeija, dok je izjednačenje Anderletu u završnici prvog dela igre doneo Dimata iz penala. Konačnih 2:1 za goste postavio je Santini u 64. minutu.

Gent je na domaćem terenu ubedljivo slavio protiv Beverena sa 4:1.

U listu strelaca za Gent upisali su se Jaremčuk, Verstret i Dejvid, dok je jedini gol za gostujući sastav postigao srpski fudbaler Aleksandar Vukotić u 82. minutu.