Michael Regan/Getty Images
Fudbal 13.08.2018 | 05:30 > 05:31

Akosta pogađao, Runi činio nemoguće, DC slavio u 90+6.

Legendarni engleski napadač Vejn Runi nije uspeo da se upiše u strelce u pobedi svog DC Junajteda nad Orlando Sitijem 3:2, ali je dva puta asistirao saigraču Lusijanu Akosti, koji je postigao het-trik.

Lusijano Akosta i Vejn Runi

Patrick McDermott/Getty Images Sport

Argentinski vezista Akosta je bio strelac u 45+4, 64. i 90+6. minutu, a Runi ga je uposlio kod prvog i trećeg gola, koji je doneo veliku pobedu ekipi iz Vašingtona.

Orlando je u 50. minutu izjednačio prvi put kada je autogol pripisan golmanu DC Junajteda Dejvidu Ostedu, a drugi put u 71. minutu kada je precizan bio Dom Dvajer.

Orlando je od 55. minuta igrao sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton dobio Kolumbijac Kristijan Igita.

Ipak, potez dana je načinio Vejn Runi i to u šestom minutu sudijske nadoknade. DC Junajted je izveo korner, ali su fudbaleri Orlanda loptu izbacili do sredine terena, pa je tim sa Floride mogao da pogodi nebranjenu mrežu, jer se golman domaćih posle udarca iz ugla nije još vratio. Tada je kao brzi voz ka svojoj polovini poleteo i Runi, koji je klizećim startom zaustavio protivničkog napadača.

Ali Runi tu nije stao. Potrčao je napred, visoko centrirao na drugu stativu, gde je bio Akosta, koji je glavom lobovao golmana Orlanda Bendika za konačnih 3:2.

DC Junajted je ostvario petu pobedu u ligi, ali je na poslednjem mestu na Istoku sa 21 bodom. Orlando ima dva boda više na 11. mestu u Istočnoj konferenciji.

U drugom meču dana Njujork Siti je pobedio Toronto u gostima sa 3:2. Strelci za ekipu iz Velike jabuke su bili David Vilja u 15. i Ismael Tažuri u 36. i 88. minutu. Kanađani su od 11. minuta bili oslabljeni pošto je crveni karton dobio Džozi Altidor zbog namernog udaranja protivičkog igrača, ali su uspeli da protivnika matiraju dva puta preko Sebastijana Đovinka u 27. i Viktora Vaskeza u 51. minutu.

U poslednjoj utakmici dana Sijetl Saundersi su pobedili Dalas sa 2:1. Čed Maršal je doneo vođstvo Sijetlu u 41. minutu, ali je izjednačio Dominik Bađi u 52. minutu. Konačan rezultat postavio je Urugvajac Nikolas Lodeiro golom iz slobodnog udarca za Saunderse u 63. minutu.