Anderleht rutinski čuva čelo tabele

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbalski klub Anderleht ostvario je četvrtu pobedu u isto toliko utakmica, pošto su u prvoj utakmici četvrtog kola šampionata Holandije slavili protiv Muskrona sa 2:0.

Tim iz Brisela je do trijumfa došao sa desetoricom igrača, pošto je Ognjen Vranješ zaradio direktan crveni karton u 80. minutu.

Srećom po Anderleht, do tada je već obezbedio pobedu golovima Adrijena Trebela i Nanija Dimate.

Trebel je doveo domaćina, prošlogodišnjeg trećeplasiranog u ligi, do vođstva u 38. minutu, a konačan rezultat postavio je Dimata u 18. minutu drugog poluvremena. Asistent kod drugog pogotka bio je hrvatski fudbaler Antonio Milić, koji je odigrao svih 90 minuta za Anderleht.

Drugi hrvatski fudbaler u redovima tima iz Brisela Ivan Santini odigrao je 89. minuta, dok se na drugoj strani u samom finišu našao srpski igrač Luka Luković.

Anderleht sada na čelu tabele ima 12 bodova, tri više od Klub Briža, koji tek treba da odigra svoj meč četvrtog kola. Muskron je doživeo i četvrti poraz ove sezone, pa je ostao na samom začelju.