Standard prati Anderleht i Klub Briž

Christof Koepsel/Getty Images

Fudbaleri Standarda iz Liježa pobedili su Lokeren na gostovanju rezultatom 3:0 u četvrtom kolu i tako napredovali do trećeg mesta na tabeli belgijskog prvenstva.

Standard je na „Daknamstadionu“ slavio golovima u poslednjih 25 minuta utakmice, kada je konačno iskoristio svoju nadmoć.

Gosti su poveli preko Pol-Žozea M‘Pokua iz penala u 65. minutu, da bi prednost udvostručio Mehdi Karsela 14 minuta kasnije. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Samjuel Bastijen i tako stavio tačku na drugi trijumf svog tima ove sezone.

Srpski fudbaleri Marko Mirić i Đorđe Jovanović zaigrali su za domaći tim od 68. minuta.

Standard sada ima osam bodova, četiri manje od vodećeg Anderlehta, a jedan od branioca titule Klub Briža, koji svoju utakmicu sa Antverpenom igra u nedelju.

U ostalim mečevima odigranim u subotu, Serkl Briž je pobedio Zulte 3:1, Ostende je slavio na gostovanju Kortrejku 2:1, dok su Vasland-Beveren i Sint-Trojden igrali 2:2.