MLS: Gosti bez šansi

Patrick McDermott/Getty Images Sport

Odigrana su tri meča u noći nedelje na ponedeljak u MLS ligi i u sva tri slavili su domaći i to veoma ubedljivo sa po dva gola razlike.

Atlanta Junajted sačuvala je prvo mesto na Istoku novom pobedom. Ovog puta savladan je Kolumbus Kru 3:1, a golove su postigli Martinez u 31, Viljalba u 76. i Almiron u 82. minutu dok je jedini strelac za goste u bio Zardes u 50. minutu. Ovom pobedom Atlanta je došla do brojke od 51 boda i ima tri boda više od Njujork Red Bulsa. Kolumbus je četvrti na Istoku i dalje na plej-of poziciji sa 39 bodova i ima čak 10 više od sedmog Nju Ingland Revolušna, prvog tima van plej-of mesta.

DC Junajted vezao je i treću pobedu. Ekipa Vejna Runija savladala je upravo Nju Ingland kod kuće 2:0, a strelci su bili Akosta u 13. i Stiber u 89. minutu. Ekipa iz glavnog grada SAD nalazi se na osmom mestu na Istoku sa samo dva boda iza upravo Nju Inglanda, a šest manje od ekipa koje drže poslednja dva plej-of mesta Filadelfije i Montreala.

Pobedu istovetnim rezultatom zabeležio je Los Anđeles FC protiv Kolorado Rapidsa. Golove su postigli Engujen u 49. i Rosi u 80. minutu. Ekipa iz Los Anđelesa nalazi se na deobi drugog mesta Zapada sa Sporting Kanzas Sitijem i imaju po 42 boda, tri manje od lidera Dalasa. Kolorado je 11. na Zapadu sa 24 boda i 13 bodova zaostatka za Portlandom koji drži šestu, poslednju plej-of poziciju.