Hamarbi bolji od Dalkurda, 11. gol Đurđića

Printscreen

U 19. kolu švedskog Alsvenskana trijumfovale su ekipe Hamarbija, Erebra i Norkopinga.

Hamarbi je u gostima nadigrao Daklurd sa 3:2.

Gosti su poveli golom Hamada iz penala u 23. minutu, a izjednačenje Dalkurdu doneo je De Džon u 36. minutu. Za novo vođstvo Hamarbija pre odlaska na pauzu pogodio je srpski fudbaler Nikola Đurđić u završnici prvog dela igre.

Bio je to 11. gol srpskog igrača u dresu Hamarbija, na 18 mečeva.

Za 3:1 precizan je bio Barni u 85. minutu, a konačnih 3:2 postavio je De Džon svojim drugim golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

Erebro je takođe u gostima stigao do trijumfa i to minimalnim rezultatom (1:0) protiv Kalmara.

Jedini gol na meču u Kalmaru postigao je Skold u 57. minutu.

Norkoping je nadigrao Geteborg sa 2:1 posle preokreta u završnici.

Geteborg je poveo golom Abrahama u 75. minutu, a zatim je usledio „hladan tuš“ u režiji Karlsona i Larsena. Karlson je sa bele tačke pogodio za 1:1 u 90. minutu duela u Norkopingu, a tri boda svom timu doneo je Larsen u šestom minutu sudijske nadoknade.