Getty Images/Claus Andersen

02.09.2018 | 04.23

Dalasu teksaški derbi, majstorija Vele za Los Anđeles

U derbiju Teksasa u okviru američkog MLS, Dalas je savladao Hjuston Dajnamo sa 4:2.

vela

Katharine Lotze/Getty Images

Domaći su u 52. minutu vodili sa ubedljivih 3:0 i već tada je bilo jasno da će odneti trijumf u ovom duelu. a najzaslužniji za pobedu bio je dvostruki strelac Harold Moskera.

Montreal je u okršaju rivala iz istočne konferencije savladao Njujork Red Bulse 3:0, drugi gol na meču dao je Francuz Bakari Sanja.

Još jedna goleada viđena je u Torontu, gde je Los Anđeles trijumfovao 4:2. Prelep pogodak u poslednjem minut, kojim je overena pobeda gostiju postigao je Karlos Vela.

Nju Ingland i Portland igrali su nerešeno 1:1, bodove su podelili i Orlando i Filadelfija (2:2).

Kolumbus je slavio protiv Njujork Sitija 2:1. Los Anđeles Galaksi pretrpeo je pravu katastrofu na gostovanju Real Solt Lejku - 6:2. Vankuver je bio bolji od San Hozea 2:1.