Fudbal 15.09.2018 | 15:33 > 15:35

Gol Pejčinovića za TV špice u trijumfu Čangčuna

U subotu su odigrana tri meča 22. kola kineske Superlige, pobedu je u prvoj utakmici dana ostvario Čangčun, a fenomenalan gol je postigao srpski defanzivac Nemanja Pejčinović.

Nemanja Pejčinović

Getty images/Epsilon

Čangčun Jatai je na svom terenu nadigrao Guižu Žičeng sa 3:0, a strelci za pobednički tim su bili Odion Igalo u 36. iz penala, Nemanja Pejčinović u 51. i Adrijan Miržejevski u 83. minutu.

Posebno je bio vredan pažnje gol srpskog štopera Pejčinovića, koji je sjajnim volejem sa oko 18 metara zakucao loptu u mrežu protivnika.

U drugom meču dana Čongćing Lifan je sa 1:0 nadigrao Henan Đanje, a jedini strelac na meču bio je Brazilac Alan Kardek u 21. minutu na asistenciju Fernandinja Konseisaoa.

Šangaj Šenhua i Đijangsu Suning su odigrali 1:1. Gosti su u 45+1. poveli pogotkom Aleksa Tešeire, dok je Šangaju izjednačenje doneo Demba Ba u 50. minutu.

Na tabeli kineske Superlige vodi Šangaj SIPG sa 46 bodova, Guangdžou Evergrande i Peking Guan imaju po 45, dok ekipa Nemanje Pejčinovića Čangčun ima 29 bodova na šestoj poziciji. Guangdžou R&F, koji sa klupe vodi Dragan Stojković Piksi, je 7. na tabeli sa 28 bodova.