Malme slavi preokret, treća pobeda u nizu Erebra

Getty Images

Aktuelni šampion Švedske Malme pobedio je u 21. kolu Alsvenskana Estersund u gostima posle preokreta sa 3:2.

U drugom meču dana Erebro je pobedio sa Sundsval sa 2:1, što je bio treći trijumf u nizu ekipe koja igra na „Bern areni“.

Sundsval je došao u vođstvo u 24. minutu, kada je Peter Vilson bio precizan posle nespretne intervencije igrača Erebra u svom šesnaestercu.

U 59. minutu Johan Bertilson je odlično utrčao i postigao gol za 1:1, dok je pobedu domaćinu doneo Filip Rogić u 90+3. minutu.

Preokret je viđen i na drugom meču, gde je domaći Estersund golovima Fricsona u 9. i Aješa u 15. minutu vodio protiv šampiona Malmea sa 2:0.

Do poluvremena je već bilo 2:2, pošto je u 36. minutu za Malme pogodio Soren Riks, a tri minuta kasnije Markus Antonson.

Na kraju, ceo plen Malmeu je obezbedio Riks u 57. minutu, svojim drugim golom na meču.

Na tabeli švedskog šampionata vodi AIK sa 48 bodova, dok je drugi Hamarbi sa pet bodova manje. Malme je treći sa 40 bodova.