Hurahanova magija za remi Vile i Blekburna

Ross Kinnaird, Getty Images Sport

U subotu je odigrano 11 mečeva sedmog kola engleskog Čempionšipa, a dan je obeležio derbi susret Blekburn Roversa i Aston Vile.

Na „Ivud parku“ pred 15.982 navijača, 159. ligaški derbi pomenutih rivala doneo je mnogo uzbuđenja i veoma neizvesnu završnicu.

Prvi deo igre obeležile su dve sporne situacije u kojima je glavnu ulogu imao arbitar Stiv Martin. Kod prve, poništen je gol Bredlija Daka u 27. minutu zbog navodnog ofsajda posle centaršuta kapitena Čarlija Malgrua.

Nakon nepunih 120 sekundi Džon Mekgin oboren je u kaznenom prostoru rivala posle duela sa Ričardom Smolvudom, međutim, glavni sudija nije pokazao na belu tačku. U nastavku meča, ekipa Tonija Moubrija materijalizovala je terensku inicijativu i povela preko Bredlija Daka u 76. minutu. Konačnih 1:1 u 93. minutu postavio je rezervista Konor Hurahan, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Drugi meč koji ste mogli da gledate u direktnom prenosu na kanalima Sport Kluba, između Svonsija i Notingem Foresta završen je bez golova.