Piksijev Gvangdžou pretrpeo 10. poraz u sezoni

U nedeljnim mečevima 22. kola kineske Superlige pobede su ostvarili Hebei i Šangdong Luneng.

Dragan Stojković Piksi

Getty images/ Masashi Hara

Šandong je na svom terenu nadigrao ekipu Gvangdžou R&F rezultato 2:1.

Uzbudljiv meč viđen je u Đinanu, a vodeći gol za domaće postigao je Pele u 10. minutu.

Đin Đingdao je duplirao prednost u 53. minutu, a jedini gol za tim Dragan Stojkovića Piksija postigao je Renatinjo u 60. minutu.

Šandong je mogao i do ubedljivijeg trijumfa, ali je Tardeli u 72. minutu promašio penal, koji je prethodno skrivio srpski fudbaler Duško Tošić.

Gvnagdžou je tako pretrpeo deseti poraz u sezoni i sada se sa 28 bodova nalazi na čak osmom mestu na tabeli.

Šandong je na četvrtoj poziciji i ima 41 bod.

Fudbaleri Hebeija su u gostima bili bolji od Peking Renhea sa 2:0.

Oba gola za goste postigao je El Kabi u 20. i 69. minutu.