Šangaj SIPG srušio Evergrande u derbiju

Getty Images, Matt Roberts

Fudbaleri Šangaj SIPG-a savladali su Guangdžou Evergrande rezultatom 2:1 u velikom derbiju kineskog šampionata.

Fantastičan meč je odigran u Šangaju pred 50.000 gledalaca, viđena su tri pogotka, ali i ispravne odluke mađarskog sudije Viktora Kasaija koji je poništio čak četiri gola.

Napadač Guangždoa Rikardo Gular je odigrao veoma slab meč, dok su na drugoj strani briljirali Vu Lei, koji je postigao 21. gol za prvo mesto na listi strelaca Superlige i Oskar, koji je došao do svoje 16. asistencije u prvenstvu.

Šangaj SIPG je na svom terenu došao u vođstvo već u 48. sekundi meča, kada je gol postigao Vu Lei, posle asistencije bivšeg fudbalera Čelsija Oskara.

Brazilac je Vu Leija pronašao na desnoj strani terena, kineski ofanzivni vezista je munjevito ušao u šesnaesterac protivnika i loptu zakucao pod prečku gola Ženg Čenga.

Paulinjo je u 56. minutu glavom doneo izjednačenje timu Evergrandea, posle kornera i centaršuta Feng Ksijaotinga.

Konačan rezultat i gol za pobedu Šangaj SIPG postigao je Elkeson u 72. minutu, a još jednu odličnu asistenciju je ubeležio Oskar. On je centrirao po zemlji iskosa sa leve strane, dok je Elkeson pravovremeno utrčao i sa oko deset metara matirao Ženga.

Šangaj SIPG sada ima 49 bodova na prvom mestu na tabeli kineskog prvenstva, dok ga prate Guangdžou Evergrande i Peking Guan sa četiri boda manje.