27.09.2018 | 21.06 > 21:11

AIK čuva šest bodova viška, dva gola Paulinja

Fudbaleri AIK iz Stokholma i Hakena ostvarili su pobede u poslednja dva meča 23. kola prvenstva Švedske.

Vodeći AIK je zadržao šest bodova više u odnosu na Norčeping, koji je u sredu savladao Malmo i čak deset u odnosu na Hamabri koji u poslednja četiri meča imao tri poraza i remi.

Strelci za tim iz Stokholma bili su Elionusi u 24. minutu posle centaršuta Larsona i Goitom u finišu utakmice kada je sjajno reagovao posle kornera i glavom savladao golmana domaće ekipe.

Haken je dobru formu potvrdio i pobedom na gostovanju Kalmaru 2:1. U trećem utastopnom trijumfu preokret hakenu doneo je Paulinjo u 54. i 61. minutu, dok je strelac vodećeg pogotka za domaću ekipu bio Froling u 40. minutu.

Haken je peti na tabeli sa 40 bodova, a Kalmar deseti sa 28.