Slavlje na Monumentalu, River u polufinalu Libertadores

Marcelo Endelli/Getty Images

Ekipa River Plejta prva je obezbedila plasman u polufinale Kopa Libertadores, južnoameričke Lige Šampiona.

U argentinskom derbiju, River je eliminisao velikog rivala, Independijente nakon trijumfa u revanšu od 3:1.

Prvi meč završen je bez golova, a isti rezultat stajao je na semaforu posle prvih 45 minuta na Monumentalu.

Domaći stižu do prednosti pogotkom Ignasija Skoka posle sjajnog kontra-napada na startu drugog poluvremena. Independijente se vratio u meč izjednačivši preko Silvija Romera u 55. minutu.

Ali najtrofejniji klub u istoriji takmičenja (sedam titula) nije izdržao. River ponovo vodi golom Huana Kintera postignutim u 69. minutu.

Pet minuta pre kraja, Rafael Santos bore je potvrdio trijumf ekipe Marsela Galjarda i postavio konačan rezultat.

Gremio je na ubedljiv način eliminsao argentinski Atletiko Tukuman sa ukupnih 6:0.

U revanšu u Brazilu bilo je 4:0, strelci su bili Luan, Sisero iz penala, Žael iz penala, i Alehandro Sančez koji je postigao autogol. Počeli su i četvrtfinalni duelu u Kopa Sudamerikana, Santa Fe je izbacio Milionarios u kolumbijskom okršaju, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 5:3, pošto su oba duela završena istim rezultatom – 0:0.