Lids do boda protiv Pčela, Oštrice ne čelu tabele

George Wood/Getty Images

U prvom meču subotnjeg programa 12. kola Čempionšipa fudbaleri Lidsa i Brentforda su odigrali nerešeno 1:1.

Četa menadžera Marsela Bijelse je na svom „Eland Roudu“ izvukla bod u samoj završnici meča, pa je privremeno samostalno dospela na čelo tabele Čempionšipa sa 23 boda.

Brentford je poveo u 62. minutu, kada je francuski napadača Nil Mopej bio precizan sa bele tačke.

Lids je na izjednačenje protiv Pčela čekao do 88. minuta, kada je pogodio švedski defanzivac Pontus Janson za konačnih 1:1. Asistent kod gola bio je makedonski vezista Egzijan Alijoski.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena Lids je nakratko ostao sa desetoricom  na terenu jer je drugi žuti karton dobio Luk Ejling.

Od 18,30 odigrano je još devet mečeva u Čempionšipu, a vrh tabele su preuzeli fudbaleri Šefild Junajteda, koji su na svom „Bramal Lejnu“ pobedili Hal sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je Dejvid Mekgoldrik u 69. minutu iz penala.

Šefild Junajted ima 25 bodova na vrhu, dok je drugi VBA sa bodom manje. Albion je sa 4:1 pobedio Reding, koji je od 6. minuta vodio golom Bakune. Preokret VBA u drugom delu igre su doneli golovima Gajl u 49. i 65, kao i Barns u 62. i Bartli u 80. minutu.

Lids je tako pao na treće mesto sa 23 boda.

Svonsi – Ipsvič 2:3

U poslednjem meču dana Blekburn je rezultatom 1:0 slavio u Boltonu, a strelac je bio Bredli Dak u 22. minutu.