MLS: Goleada u Los Anđelesu: Hjuston bez plej-ofa

Katharine Lotze/Getty Images

U izuzetno zanimljivom meču u Los Anđelesu istoimeni tim savladao je Hjuston Dinamo 4:2 i na taj način izbio na drugo mesto Zapada, dok je ekipu iz Teksasa praktično eliminisao iz trke za plej-of.

Prvi do gola stigli su gosti preko Manotasa u 34. minutu. Usledio je gotovo jednočasovni prekid zbog jake kiše, a kada je meč nastavljen dosuđen je penal za domaće, a Karlos Vela ga je realizovao za izjednačenje u 44. minutu. U nastavku rapsodija domaćih. Diomande u 53. i Cimerman u 59. praktično su rešili pitanje pobednika. Kod oba gola asistirao je Karlos Vela, koji je svoj drugi gol postigao u 78. minutu. Konačan rezultat postavio je Venger u 80. minutu.

Los Anđeles FC izbio je na drugo mesto Zapada sa 56 bodova i ima tri više od Kanzas Sitija, kao i utakmicu više. Sa druge strane Hjuston je 10. sa 35, devet manje od plej-of zone.