Getty images/Steve Welsh

16.10.2018 | 22.06 > 23:26

Miranda rastužio Gaučose, komšijski remi u Briselu

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Saudijskoj Arabiji Brazil je savladao najvećeg rivala Argentinu minimalnim rezultatom, golom Mirande u nadoknadi vremena.

Julian Finney, Getty Images Sport

Brazil je u ovaj meč ušao kao favorit iz prostog razloga što je Tite izveo sastav sa gotovo svim najvećim zvezdama. Za razliku od njega Lionel Skaloni sprovodi renoviranje Argentine, u kojoj su prvi put startovali i Mauro Ikardi i Paulo Dibala. Uprkos tome Gaučosi su se predstavili u vrlo dobrom izdanju i bili su ravnopravan protivnik.

Nije bilo preterano mnogo šansi i Skaloni je imao veliku šansu da seriju neporaženosti produži na četiri meča. Međutim, u trećem minutu nadoknade vremena odličan centaršut iz kornera uputio je Nejmar, a najviši u skoku bio Miranda i Brazil je zabeležio četvrtu vezanu pobedu od eliminacije u četvrtfinalu Svetskog prvenstva i to sve bez primljenog gola.

Zanimljivo, gol Mirande bio je prvi koji je Argentina primila od kada ju je preuzeo Skaloni.

Belgija i Holandija u komšijskom derbiju igrali su 1:1 u Briselu. Dris Mertens je lepim golom doveo domaću ekipu u vođstvo u 5. minutu, a konačan rezultat pistavio je Arnaut Groneveld na aistenciju memfisa Depaja.

Selekcija Danske je pred svojim navijačima savladala Austriju golovima Lukasa Leragera u 29. i Martina Brajtvajta u 90+3. minutu, dok su Švedska i Slovačka u Stokholnu igrali nerešeno 1:1.

Napadač Alavesa Džon Guideti je u 52. minutu doneo prednost Skandinavcima, a izjednačio je Albert Rusnak, član američkog tima Real Solt Lejk, u 84. minutu.