Getty Images/Stuart Franklin

21.10.2018 | 19.47 > 19:48

Nula u derbiju Stokholma, Norčoping preti AIK

Fudbaleri Jurgordena i AIK remizirali su u stokholmskom derbiju u okviru 26. kola Alsvenskana 0:0.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Za Jurgorden je to treći trijumf u poslednja četiri meča, uz jedan poraz, i on se nalazi na osmom mestu na tabeli sa 38 bodova. Sa druge strane, AIK je i drugu uzastopnu utakmicu remizirao i sada na liderskoj poziciji ima 59 bodova.

Remi AIK iskoristio je drugoplasirani Norčoping, koji se trijumfom nad Kalmarom 2:1 primakao na šest bodova zaostatka.

Norčoping je slavio posle preokreta u Kalmaru. Elm je doveo domaće u vođstvo u 19. minutu, da bi Franson u 44. i Holmberg u 74. kreirali preokret.

U preostalim utakmicama, Elfsborg je savladao Sundsval 2:0, Haken je bio bolji od Estersunda istim rezultatom, da bi Sirijus srušio poslednjeplasirnai Treleborgs 2:1.